چقدر طول میکشد تا در پاوریوگا قوی و انعطاف پذیر شوید؟

مقدمه:گام گذاشتن در مسیر پاوریوگا فقط یک تلاش فیزیکی نیست، یک سفر درونی و دگرون کننده است که برای هر فرد تمرین کننده بعد از مدتی آشکار میشود. یک سوال رایج که اغلب تمام علاقه مندان به یوگا قبل از شروع دارند، این است که بعد از چند وقت به انعطاف و قدرت موردنظرمون میرسیم؟در این مقاله، با نگاه کردن و بررسی یک جدول زمانبندی شده تشخیص میدهیم که ذات اصلی یوگا در رسیدن به مقصد نیست بلکه شناور بودن در سفر تحول آمیزی است که شروع کرده‌اید.

هفته ۰-۴: پایه گذاری: هفته های اولیه پاور یوگا شبیه کاشت دانه در یک خاک حاصلخیز است. ورزشجوها بر اصول اولیه تمرکز میکنند، مثل ایجاد آگاهی، درک هماهنگی و همگام سازی تنفس با حرکت. این یک دوره آغاز است که در آن پایه‌ای یک تمرین قوی و انعطاف پذیر گذاشته میشود.

هفته ۴_۱۲: پرورش قدرت: همانطور که سفر شما رو به جلو میرود و پیشرفت میکند، افزایش قدرت در شما احساس میشود. سیکلهای منظم در تمرین گروههای عضلانی اصلی را درگیر میکنند و باعث بهبود استقامت عضلانی و تقویت قدرت فیزیکی میگردد. حرکاتی که اوایل با انجام آن چالش داشته‌اید را راحتتر از قبل انجام میدهید، و تغییراتی در جهت توانمند شدن خود احساس میکنید.

ماه ۳_۶: شکوفایی انعطاف پذیری: در حدود سه تا شش ماه، چشم انداز تمرینات شروع به تغییر میکند. مت یوگای شما تبدیل به یک بوم برای شکوفایی انعطاف پذیری میشود. کشش مداوم و ماندنهای عمیق تر در حرکات، به افزایش دامنه حرکتها کمک میکند. بدن سخت و خشک روزهای اول، در حال حاضر با حرکات جاری میشود و تمرین کنندگان شاهد انعطاف پذیری جدیدی هستند.

فراتر از شش ماه: ارتقا و تسلط: بعد از شش ماه اول، ورزشجوها وارد مرحله ارتقا و تسلط میشوند. حرکاتی که زمانی سنگین و غیر قابل تحمل بودند، اکنون آشناتر و نرم تر شده اند. ارتباط ذهن و بدن عمیقتر میشود و انگار تمرین شما به یک رقص هماهنگ و ترکیبی از قدرت، انعطاف پذیری و ذهن آگاهی   تبدیل شده است. هر جلسه تمرین مثل یک بوم است برای کشف خود تکامل مداوم.

نکاتی برای سفر

۱.  تمرین مداوم: داشتن نظم در پاوریوگا، نقطه قوت پیشرفت شما است. صحبت از عالی بودن نیست بلکه در مورد نشان دادن بر روی مت به طور مداوم، در آغوش گرفتن جزر و مد و جریان تمرین است.

۲.  ذهن آگاهی: توجه و داشتن آگاهی مناسب مانند مجسمهسازی یک شاهکار است. هر حرکت و آسانا فرصتی برای اصلاح درک شما از بدن خود، جلوگیری از آسیب و پرورش مزایای مطلوب است.

۳. ورزشهای مکمل: برای افزایش مزایای پاوریوگا به صورت کلی میتوانید تمرینات قدرتی و یا تمریناتی متمرکز بر انعطاف پذیری داشته باشید

۴.  گوش دادن به بدن خود: بدن شما یک راهنمای آگاه در این سفر میباشد. به زمزمههای او گوش دهید و سیگنال‌های ارسال شده را بپذیرید. بدانید که باید با مشارکت پیشرفت کنید نه فشارهای زیاد علیه مقاومت.

نتیجه:در دنیای پاوریوگا، سفر به قدرت و انعطاف پذیری مثل یک زیارت است، نه رسیدن به یک مقصد. این یک فرایند مداوم از رشد، کشف خود و تحول است. همانطور که هر روز مت خود را باز میکنید، به این جریان احترام میگذارید، هر پیروزی کوچکی را جشن میگیرید و از جادویی که پاوریوگا به بدن، ذهن و روح شما پدید میاورد لذت میبرید. ادیسه برای شماست و هر آسانا گامی است به سمت انعطاف پذیرتر و قدرتمند تر شدن شما.ناماسته

عضویت
خبرم کن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه نظرها
سبد خرید
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x